Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mistrzostwa Świata 2015
czyli wniosek jest jeden - poszlismy w zlym kierunku....

robiac single run wrocimy do 1998r i Nagano... nie po to robilismy P!SL i P!GS, zeby teraz jezdzic jak narcisci Smile to wlasnie z rownoleglosci sa emocje....

kolejny wniosek - nie jest to sport telewizyjny ....
Odpowiedz
Święta racja!! Też już dawno się zastanawiałem dlaczego zrezygnowali z Super-G .Przecież było zawaliste, prędkość , upadki, czas - czyli to co się sprzedaje w TV.
Ale to by za bardzo przyćmiło sporty narciarski i stare dziadki (czytaj : leśne) nie miały by czego do roboty , przemysł produktów narciarskich też musiałby się troszkę przeprofilować. Snowboard jak nic zjadłby w ciągu kilku lat narty! Dlatego jestem zwolennikiem teorii : Fuck FIS !!!!! https://www.facebook.com/fuuuckFIS
Snowboardziści powinni mieć swoją organizację a narciarze swoją.
Amen
Odpowiedz
Hej.

Super G to moim zdaniem jakaś rzeźnia, wolę chyba zjazd na krechę Smile jestem na nie.

A skoro TV rządzi a mecze piłkarskie trwają z dogrywką grubo ponad 2h, tutaj sigle run poszedł w godzinę to może po prostu na mistrzostwach świata puszczać transmisję z finałowej 16tki a nie 32kj ale po dwa wyścigi.

Narciści już przejęli hp, ba, sbx a nawet slalomy równoległe!!! o co kaman? snowboard alpejski=równoległy i tyle.

cytując Sigiego: FIS must change. A może zewnętrzna firma powinna robił cały puchar świata? coś jak Xgames
Odpowiedz
Tak jak piszecie narty zaczerpnęły już od snowboardu wszystko, co tylko się dało i to oczywiście pchnęło ten sport do przodu, ale jednocześnie zaczęło ten snowboard zjadać i wygrywać z nim konkurencję o nowych fanów (ta dyskusja była już na forum po amerykańskich artykułach). Dlatego też moim zdaniem jesteśmy w punkcie, w którym snowboard, szczególnie alpejski, mógłby zaczerpnąć coś z nart i pociągnąć na ich popularności. Stad mój pomysł na powrót do systemu rozgrywania zawodów zbliżonego do narciarskiego, ale też i np. robienia zawodów snowboardowych łącznie z narciarskimi, gdy odbywają się one w większych kurortach, a już na pewno mistrzostw świata.

Jazda alpejska, szczególnie race, jest jak dla mnie dużo bliższa nartom alpejskim niż fikołkom na halfpajpie czy innych hopach i wśród fanów/amatorów narciarstwa prędzej znajdzie swoich fanów i amatorów. Popatrzcie na naszą jazdę, czy z większym uznaniem patrzą na nas narciarze czy goście ze snowparku?

Pod tym względem ten sport mógłby skorzystać z połączenia z nartami w ramach FISu, który to wszystko ogarnia, tylko, do k nędzy, czemu oni tego nie dostrzegają!
Odpowiedz
mimo wszystko snowboard alpejski rozwija się, tak technologicznie (płyty) jak i technicznie (technika jazdy). brak sztywnych regulacji FIS, jak na razie, w odróżnieniu od nart, gdzie niedawno wprowadzili duże restrykcje co do samych nart właśnie.
ale ogólnie to chyba narciarstwo zjazdowe też słabo ciągnie, jeśli chodzi o oglądalność. rządzą skoki, tak narciarskie jak i snowboardowe w TV. czyli coś, co jest bliższe cyrkowi a nie wyścigom.
ps. lyszczi - na tym forum można pisać "do kurwy nędzy", jeśli czuje się taką potrzebę Smile
Odpowiedz
Patrzcie -Nagano 1998 super-G było zajebiście!!!
https://www.youtube.com/watch?v=5NY0MGtpnos

W drugiej części filmu przejazd Jesey Jaya
Odpowiedz
fajne. nie dałoby się równolegle Smile a tego podobno chciała telewizja
a swoją drogą, wraz ze zbliżającym się końcem telewizji...
Odpowiedz
Grzsk co do transmisji z alpejskiego narciarstwa to się nie zgadzam - eurosport daje każde zawody na żywca. Dla snowboardu alpejskiego to by wystarczyło + więcej łikendów wyścigowych.

Ja też strasznie jaram się tymi filmikami z Nagano, a biorąc pod uwagę obecna (kiepską) kondycję dyscypliny nie zaszkodziło by chociażby spróbować - np. sl rónolegle gs pojedynczo, na długich urozmaiconych rasach.
Odpowiedz
Dzisiaj najlepszy dowód uczciwości single runa....
Kto wylosowal czerwona trasę juz był jedną nogą w kolejnej rundzie.
Przypadki awansów z niebieskiego to tylko po tragicznych błędach na czerwonej trasie
Cały rok przygotowań i po losowaniu nie masz szans? To jest sport? Nie bawiło mnie to.. Szczególnie ze JJ odpadl z niebieskiego
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości