Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co po F2 Speedster RS ?
Mój syn startuje od kilka lat w AMPach. Co roku robi jakiś progres i coś tam zmieniamy w sprzęcie. Teraz jeździ właśnie na RS 173 ale "trener personalny" Smile zasugerował mu, że chyba juz jest gotów na coś dłuższego. Co byście doradzili ? Kolega Slapos sprzedaje np. Apexa GS 180, a Szaman.t Nobajla GS 183. A może cós innego ?
P.S. w użyciu jest płyta VISTa ( od Federico G. )
Odpowiedz
Ja bym brał zdecydowanie Kessler, za jakość wykonania i trwałość.
Oxess, Apex to praktycznie ta sama półka. I SG Full Race (nie fullcarve!) ale to już fabryka... Z fabrycznych jeszcze nowe F2 też ludzie chwalą, a ale te z Titanalem

180 śmiało pojeździ chwilę i się przyzwyczai, bo daje gość radę Wink
Odpowiedz
apex jeździ bardzo fajnie z płytą od FG. miałem go tak ustawionego.

sprzedaje tylko dlatego, że głównie jeżdżę w szczyrku, a w szczyrku jest wąsko.

deska ma custom flex na ok 80/85 kg więc jest relatywnie miękka i można ją spokojnie pompowac nogami celem zaciesnienia skrętu.

bez bicia mówię że nie jestem fizycznie przygotowany na pompowanie tej deski cały czas, a w szczyrku jest tak że albo pompujesz albo las.

nobile też jest spoko, ale wg mnie tylko sl. apex ma jeszcze ta przewage nad Polską produkcja, że ma dwie warstwy titka (jak SG, kess czy oxs) a nobile tylko jedną. nobile jest konstrukcja camberową a apex hybrydowa z rockerem na nosie i tailu.
Odpowiedz
No to tu już nie wiem czy do tyczek lepszy jest camber czy hybryda ( bo się aż tak nie znam ). Jakbym miał odpowiedzieć na to w milionerach to zaznaczyłbym camber Smile
Odpowiedz
jak się wybierasz na pcs to mogę ją wziąć, pod warunkiem że jeszcze będą ja miał, bo w sumie jest opcja żeby wymienić ja na oesa worldcupa
Odpowiedz
Hej Radek

Od n-lat cały świat jeździ na hybrydach rocker-camber-rocker. Oxess stosunkowo długo się trzymał cambera ale teraz też hybrydy klepią.
Coś w tym musi być Wink

Dla mnie tylko hybryda. Dużo delikatniej wchodzi w skręt (Camber dość agresywnie) i wraz z wychyleniem łapie co raz więcej krawędzi.
Pamiętam jak przesiadłem się F2 RS WC na pierwsze SG Full race. Była różnica, na plus.

No ale prawda jest tak że teraz deski raceowej typu klasyczny camber nie znajdziesz bo z tego co wiem żaden z liczących się w Pucharze Świata brandów ich nie robi.

Więc pytanie brzmi "czy Kessler, Oxess, SG czy Apex", a nie "czy hybryda?" Wink

http://snowboardacademy.pl/el-bud-deski.html

BTW chodzą plotki o wycieczce do Kesslera w Kwietniu Wink
Odpowiedz
Dzieki za podp.
BTW Czyli obecny RS na którym on jeździ to pewnie camber ?
Odpowiedz
kiedyś na pewno camber - teraz może być flat Wink

pozdr
Odpowiedz
A może takie cóś ? Za ok. 2 tys. plnów nówka sztuka z titanalem. http://www.lusti.cz/eshop-snb-race-gs-detail-1360-en
Odpowiedz
najlepiej testować, bo każdy ma troche inne preferencje.

mnie lusti nie przekonało.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości