Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyty - ogólnie jakie i po co i jak...?
Aloha

Długo się do tego zbierałem, ale w końcu się udało. Na wstępie wielkie dzięki dla króla płyt Wiljama1 że mu się chciało za to zabrać, że to zrobił i że mogłem w tym współuczestniczyć, bo efekt jest... (w moim przypadku różowy) Big Grin
No i przede wszystkim że mam swoje customowe różowe cacko.

A ostatnio po dłuższej chwili, zdjąłem z Freecarvera "zielonego pełzacza" i wróciłem do pływającego "aggressive pink dicka". Całkiem inaczej deska chodzi. Dzika radość, chociaż mało nie zabiłem się na wyciągu (kotwica) i ruszając. Ale jak deska już ruszyła to jak po torach Big Grin

Miłego czytania. Jestem bardzo ciekawy waszych opinii i przemyśleń.

http://snowboardacademy.pl/plyty.html
Odpowiedz
Mówisz i masz :

1. VIST - pominales fakt że vist można zamontować na trzy sposoby :
A. Tył na sztywno, pływający przód
B. Przód na sztywno, pływający tył
C. Przód tył pływa, środek na sztywno- wymaga dodatkowych insertow

Nie spotkalem jeszcze nikogo jezdzacego na viscie u używajacego bocznych insertow.
Sam Vist nie zaleca i rekomenduje uzywanie standardowych insertow 4x4, z ruchomym przednim mocowaniem i sztywnym tylnym, tak jak wszyscy w pucharze świata.

Jak do tej pory vist jest jedyną płytą ruchomą która mi przypadła do gustu, nie jest bardzo inwazyjna, choć składanie jej do kupy wymaga cierpliwości.

2. Allflex - jest to jedyna płytą na świecie która zmienia charakterystykę deski - kompletnie. Czy wymaga zegarmistrzowskiej precyzji ? Myślę że płyta od wiljama jest trudniejsza do złożenia niż allflex.

3. Płyta AT - plyta która kompletnie rozłacza od czucia śniegu - jak każdy fullfloat. Jak wspomniał szaman dużo waży i powstaja luzy. Dla zwykłego carvera taka plyta jest zbędna.

4. Apex Gecko - pojedyncze płyty jak u Goltesa. Ż ta różnica że można ją ustawić asymetryczne, tak żeby oddawała siłę tam gdzie trzeba. Dodatkowo oprócz podniesienia na dodatkowe 10 mm, geckony potrafią kopnąć- coś czego nie potrafią płyty od goltesa.

Jeżeli miałbym komuś polecić jakąś płytę Do freecarve, to zdecydowanie jest to vist i gecko.

P.s. titanalowe rdzenie ? Serio ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości