Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyty - ogólnie jakie i po co i jak...?
(17-05-2018, 10:10 AM)rademar napisał(a): A jak te problemy wyglądają w płytach od Federico ? Cos jest lepiej, gorzej czy tak samo jak w Vist ?

plyty federico zostaly zrobione wlasnie dlatego ze nie mozna bylo sie doprosic vist zeby cos z tym zrobili , jego plyta po 2 latach intnesywnego uzywania jest idealna a jego system nie obciaza insertow ...
Odpowiedz
jezeli ma ktos jakies pytania tak na szybko jezeli chodzi o montaz i ustawienia wzgledem deski piszcie na messengera , postaram sie pomoc w miare moich mozliwosci , takze w kwesti podkladek i dluzszych srub przy montowaniu do desek z ptexem
Odpowiedz
Witam zrobilem filmik jak montowac plyte z insertami na vist i bez insertow zablokowana na tylnych insertach 4x4
https://www.youtube.com/watch?v=OB-flioIPa4&t=73s
Odpowiedz
(30-01-2019, 09:10 AM)Simone napisał(a): Witam zrobilem filmik jak montowac plyte z insertami na vist i bez insertow zablokowana na tylnych insertach 4x4

Do montowania bez insertów na vist ( tył na sztywno ) Polecam dotoczyć sobie osobne tulejki. Te które są mają taką wysokość aby zostawiać luz żeby płyta mogła "pływać". Jeśli tył montujemy na sztywno wkładamy zamiast dwóch tulejek "oliwki", które są ok. 1mm niższe od tulejek. Potem wkładamy jeszcze na kolejne 2 inserty tulejki ( o 1 mm wyższe ) i łączymy je tym płaskowniczkiem. Czyli plaskowniczek opiera się na podstawach ( tulejka + oliwka ) które są róznej wysokości i jakoś średnio mi to się podoba ( optycznie i technicznie Smile ). Ja dotoczyłem sobie tulejki z mosiądzu 1 mm niższe ( takie jak "oliwki" ) i na tył dałem te niższe. Wtedy płaskowniczek jest zamontowany elegancko. A dzięki innemu kolorowi tulejek ( mosiądz ) nigdy mi się nie pomylą przy jakiś demontażach/montażach.
Z punktu widzenia uzytkowania nie ma to raczej jakiegoś większego znaczenia ale moje samopoczucie w kwestii montażu jest lepsze Smile
Odpowiedz
(01-02-2019, 02:19 PM)rademar napisał(a):
(30-01-2019, 09:10 AM)Simone napisał(a): Witam zrobilem filmik jak montowac plyte z insertami na vist i bez insertow zablokowana na tylnych insertach 4x4

Do montowania bez insertów na vist ( tył na sztywno ) Polecam dotoczyć sobie osobne tulejki. Te które są mają taką wysokość aby zostawiać luz żeby płyta mogła "pływać". Jeśli tył montujemy na sztywno wkładamy zamiast dwóch tulejek "oliwki", które są ok. 1mm niższe od tulejek. Potem wkładamy jeszcze na kolejne 2 inserty tulejki ( o 1 mm wyższe ) i łączymy je tym płaskowniczkiem. Czyli plaskowniczek opiera się na podstawach ( tulejka + oliwka ) które są róznej wysokości i jakoś średnio mi to się podoba ( optycznie i technicznie Smile ). Ja dotoczyłem sobie tulejki z mosiądzu 1 mm niższe ( takie jak "oliwki" ) i na tył dałem te niższe. Wtedy płaskowniczek jest zamontowany elegancko. A dzięki innemu kolorowi tulejek ( mosiądz ) nigdy mi się nie pomylą przy jakiś demontażach/montażach.
Z punktu widzenia uzytkowania nie ma to raczej jakiegoś większego znaczenia ale moje samopoczucie w kwestii montażu jest lepsze Smile

nie jestem pewien czy zrozumialem dobrze ale wydaje mi sie ze zrobiles to na co namawam Federico zeby zmodyficowal przy plytach FG daj fotke jak mozesz dzieki !
Odpowiedz
U góry tulejka + oliwka z zestawu "fabrycznego", na dole z tulejką niższą o 1 mm wytoczoną z mosiądzu.

Odpowiedz
(04-02-2019, 06:53 PM)rademar napisał(a): U góry tulejka + oliwka z zestawu "fabrycznego", na dole z tulejką niższą o 1 mm wytoczoną z mosiądzu.
super dzieki wielkie , rozmawialem z Federico o tym problemie i od tego roku do wszystkich plyt daje po dwa zestavy tych bloczkow owalnych zeby byly tej samej wysoksci w ten sposob jest idealnie , na fimie sa juz 4

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ja tak z rozpędu z doświadczeń z zeszłoroczną produkcją Smile Film przeleciałem pobieżnie bo już montaż mam ogarniety.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości