Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Serwis deski w Krk
Gdzie w Kraku mogę zrobić serwis nowej deski?
Jakie kąty krawędzi do jazdy turystycznej?
Dzięki
Odpowiedz
nie wiem co kupiłeś, ale chyba tylko z donka deski wychodzą bez tuningu krawędzi.

ja wychodzę z założenia że pierwsze kilka dni jeżdzę na tym co fabryka dała, a potem już robię tak jak chcę - na 88 stopni
Odpowiedz
Volkl rt gs, ale jakaś tępawa wydaje się krawędź, no i ślizg też trzeba przesmarować
Odpowiedz
Pan Gątarski przy Halczyna to prawdziwy magik. Jak mam nową deskę to oddaję ją do niego na pierwsze smarowanie, jest wygrzewana w Thermo Bagu i ślizg zostaje głęboko nasączony smarem, nigdy nie jeździłem na czymś tak szybkim jak deska po takim smarowaniu.
Odpowiedz
(02-11-2017, 12:11 PM)timon92 napisał(a): Pan Gątarski przy Halczyna to prawdziwy magik. Jak mam nową deskę to oddaję ją do niego na pierwsze smarowanie, jest wygrzewana w Thermo Bagu i ślizg zostaje głęboko nasączony smarem, nigdy nie jeździłem na czymś tak szybkim jak deska po takim smarowaniu.

Gątarski serwis znam, kiedyś tam woziłem.
Trochę daleko ode mnie, jak nie znajdę nic bliżej to zawiozę tam ponownie.
Odpowiedz
Zapraszam. Niedługo i tak swoje będę robił Wink

Nowa deska = obowiązkowe smarowanie co każdy wyjazd przez jakieś 10wyjazdów. Smarowanie oczywiście na bogato i możliwie miękkim smarem.

Volkl wydaje mi się że wychodzi (tzn wychodził, bo już nie ma) z krawędzią do jazdy pewnie 90-89stopni. Deski zawodnicze z kolei zazwyczaj wychodzą nie ruszane i trzeba krawędziom poświęcić trochę czasu.

Na pierwsze smarowanie polecam jednak odwiedziny na Halczyna, to że masz daleko to nie problem bo i tak spędzisz tam dużo więcej czasu niż zakładasz, a terminy teraz też znając życie dość długie. Ale dostaniesz deskę z dobrze wypełnionym ślizgiem specjalnym smarem do "pierwszego smarowania". Jak kupiłem nowego SG to oczywiście poszła na Halczyna. Potem pękła, i tak w sumie 2 albo i 3 razy, już zgubiłem się... no ale pierwsze smarowanie robiłem tam.

Jak już się robi tępa to polecam, tak jak napisał slapos, kąt 88 boczki i podcięcie 0,3-0,5.

pozdr
Odpowiedz
Dzięki.
Deska zawieziona na Halczyna, ma być w tydzień zrobiona.
A ten miękki smar na smarowanie co wyjazd to jaki na przykład?
Odpowiedz
Jakiś molibden najlepiej
Odpowiedz
(09-11-2017, 09:02 PM)Shaman napisał(a): Jakiś molibden najlepiej

Dzięki.

Następne serwisy chciałbym już w domu robić, mam tego sprzętu trochę, nie zaszkodzi jeśli sam o nie zadbam.

Mam już imadła, żelazko, szczotki, prawidła, kątowniki i inne pierdy jadą do mnie.
Nie mogę tylko przełknąć ceny pilników dedykowanych do serwisu narciarskiego.
Jakie kupić sensowne i nie drogie? Potrzebny średni i drobny.
Odpowiedz
Ja podobnymi do tych pizgam krawędzie https://www.amazon.com/gp/aw/d/B00VU9IVHE/ref=mp_s_a_1_14?ie=UTF8&qid=1510952909&sr=8-14&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=3+piece+diamond+sharpening

Ale generalnie od tego sezonu będę utylizowal edgetune pro
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości