Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bomber nie wykładki nie race
Bomber. cokolwiek to znaczy:
https://www.youtube.com/watch?v=9pIn0-zNFyo
I oczywiście również w wykonaniu rosyjskim, specjalnie dedykowane dla Shamana Smile
https://www.youtube.com/watch?v=r5n6UZkdKiY

tak mi się wydaje, że te dwa filmy to jednak dwa różne style jazdy... klasyfikacja styli zaczyna być coraz trudniejsza. być może warto będzie wprowadzić więcej określeń, może zaczerpnąć z łyżwiarstwa figurowego?
Odpowiedz
Bomber a bomer to chyba dwie różne rzeczy.
Na pierwszym to chyba raczej od reklamy na początku filmu na namiotach otwartych od wiązań.
Bomer na drugim to właśnie styl rosyjski jeden z kilku Smile
Odpowiedz
nie, bomber to był styl jazdy, potem były wiązania:

Carving styles seem to fall into a spectrum that spans two extremes:
  • Styles that transform the energy of the board into speed. They tend to have a higher center of mass and use a more open stance (knees separated, facing more toward bindings). These styles do not tilt the board high on edge, so you don't have to worry as much about boot-out. They are more stable, and absorb bumps well on varied terrain. They are generally used for carving somewhat less than a complete half-circle on each turn. Because the energy of the board goes into speed, these carving styles are used for getting the fastest time out of a race course.
  • Styles that transform the energy of the board into G-force. They tend to have a lower center of mass and use a more closed stance (knees together, facing more toward the nose). These styles tilt the board high on edge, so you have to worry about boot-out. They are less stable, and cannot absorb bumps well on varied terrain. These styles are used for carving complete half circles, allowing you to experience up to about 3 Gs of centripetal force. Because most of the energy of the board goes into G-force rather than speed, you can progress down the fall line slowly and in control, even on a steep hill.

Independent of those two styles, there seem to be two primary techniques:
  • Bomber-style, or angulated style, which emphasizes angulation. It causes the center of mass to be balanced over the edge of the board
  • Push-pull style, which emphasizes inclination. Riders push or pull against the board to equalize the lateral forces.
źródło to oczywiście dobrze znany The Carver's Almanac

W Polsce Michael umie w ten sposób jeździć, chyba że zapomniał. to znaczy na oryginalny, amerykański sposób. I nie był to race, nie, wcale nie...

przy okazji warto jeszcze zacytować najważniejszą mądrość z Carver's Almanac:
More than any other sport, there is a total lack of consensus as to what constitutes proper carving technique.
Odpowiedz
Mówiłem o bomer w stylu rosyjskim. Taka nazwę oni przyjęli . Taka nazwa jest na twoim filmie.
Odpowiedz
Popatrz uważnie na tytuł filmu. Cyrylicą Bomer a łacińską Bomber. Moim zdaniem Rosjanie przejęli to od Amerykanów. Są starsze filmy Velvetu z nazwą Bomber.
Amerykanie już tak nie jeżdżą patrząc na filmy z tego sezonowego Aspen Trenchin' Convention. Chyba już zapomnieli, że tak jeździli. Smile
Odpowiedz
było to tropione, nawet w kontakcie z velvetami:
http://stowarzyszenienakrawedzi.pl/velvet/styl-bomber.html
Odpowiedz
fajna jazda nie bomber
Odpowiedz
(12-03-2017, 10:07 PM)p.dolar napisał(a): fajna jazda nie bomber

Toż to Ryan Knapton jest! bardzo fajnie jeździ, choć nie mogę się na nim wzorować, bo moje kolana by tego raczej nie wytrzymały. chyba.
Odpowiedz
(13-03-2017, 08:45 AM)Grzsk napisał(a):
(12-03-2017, 10:07 PM)p.dolar napisał(a): fajna jazda nie bomber

Toż to Ryan Knapton jest! bardzo fajnie jeździ, choć nie mogę się na nim wzorować, bo moje kolana by tego raczej nie wytrzymały. chyba.
Swietnie ! mam nowego idola no i sporo do nauki, dzieki Grzesiek Smile
a to on nie potafil na tej desce twardej jechac Smile
Odpowiedz
ja myślę, że on by bardzo dobrze potrafił jeździć w twardych butach, ale nie dane mu było się przestawić - na tym filmie który wrzuciłem to był jego trzeci zjazd (chyba). wydaje mi się, że teraz reklamuje firmę Donek, zrobili mu nawet specjalną miękką/twardą deskę - szerszą od standardowych żeby przy swoich kątach nie rył butami.
tu jest jego oryginał jego głównego dzieła instuktażowego:
https://www.youtube.com/watch?v=mvADH_dLb4w&t=50s
jeden z wielu filmów.
aż wyjąłem miękkie buty z szafy, aby zobaczyć czy ich mole nie zeżarły Smile no ale koniec sezonu...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości