Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka kolejna deska?
(21-02-2017, 08:20 AM)slapos napisał(a): Grzesiek co to znaczy deska trudna\deska łatwa?
,
Slapos wreszcie jakieś sensowne pytanie w miejsce wypisywania bredni czy pomówień. Dobry początek rozmowy i chęci zrozumienia tematu. Przecież wiemy ze trudny to tylko przymiotnik co to opisuje indywidualne odczucia czy wrażenia z jazdy. Tak samo miękka czy twarda dają jakieś wyobrażenie ale bez kontekstu być może nie łatwo to pojąć. O ile twardość łatwiej porównać - znaczy można zmierzyć, to trudność gorzej. Ale moze nie ma potrzeby? Jeśli zrozumie się jak jedzie użytkownik deski w jakich warunkach itp itd. Taki Sigi jeździ zawsze i wszędzie i pewnie na wszystkim. Mnie wciaz przerasta SG fulCarve chyba bez metalu w środku. Zatem dla mnie trudno znaczy ze nie daje sobie rady na SG FC 170 w sniegu prawie sztucznym w warunkach zmuldzonych czyli raczej miękko. Jak juz jest tlok to wręcz walczę o życie swoje i innych. To znaczy trudno lub jak wolisz trudna deska. Na takie warunki lubię inne sprzęty. Trudno tez może znaczyć miękki świeży śnieg, bardzo słaba widoczność, w zasadzie mleko a pod nogami SG RS z płytą Wiljama. To dla mnie nawet więcej niz trudno. 

Wracając do tematu to coraz bardziej zachęcająco brzmi opis o goltes myway, jakoś nie wiem czy miałem z nim przyjemność. Ale pisze sie na jakis test.

P$
Odpowiedz
$

Nie chciałem mówić głośno kto mnie najbardziej straszył że sg takie trudne, ale jak już się sam odezwałes :p

Poza tym trochę offtop ci wyszedł opisując trudne warunki.

Dla mnie w sumie wszystko sprowadza się do 3 rzeczy:

- twardosc deski - musi być dopasowana do wagi jezdacego. Inaczej deska nie będzie pracować tak jak powinna (czyt. Nie będziesz w stanie jej wygiać ( chyba że masz skilla rodem z WC).
- promień skrętu- długi promień = duża szybkość potrzebna do carvingu. Mały promień mała szybkość - stąd rewelacyjnie na polskich stokach jeździ się SLkami( na myśli mam sg fr 163 i nobile 166 obie mają w okolicach 11m promien)
- długość krawędzi efektywnej - im krótsza tym łatwiej deskę w razie nagłej sytuacji wyprowadzić że skrętu i puścić zeslizgiem = bezpieczeństwo jazdy

I z jednym się zgodzę - odczucia "trudnosci" deski są jak najbardziej subiektywne i uzależnione od własnych doznań i techniki( lub jej braku).

Co do Goltesa $ to ciebie też zapraszamy na test jak tylko masz czas podjechać do nas.

Pozdr

Lukasz
Odpowiedz
Hej,
od pierwszego postu trochę minęło.
Od tego czasu byłem więcej razy na stokach niż w pierwszej części sezonu.
Pojeździłem jak na moje możliwości sporo i w połączeniu z prozakiemWink oraz z tym, że w końcu dogadałem się z butami odezwała się we mnie dawna "świeża krew".
Znów na desce jest fajnie, już mnie tak nie męczy jak na początku sezonu, szkoda że zima się kończy.
Nastąpiła delikatna zmiana planów, teraz zamiast deski "łatwej dla mnie" szedłbym w deskę "fajną dla mnie".
Po Waszych postach oraz googlowaniu bardzo spodobał mi się Goltes Race Carve oraz Donek Proteus, niestety ceny tych dwóch są dla mnie mocno za wysokie.
Zastanawiam się więc na Volklem RT GS, można go dostać nowego za 195 euro lub od kolegi Mordor pewno jeszcze taniej, niestety dostępny jest tylko w długości 183. I tu rozkmina czy nie będzie jednak za długi i zbyt sztywny jak na moje parametry 182/78 czasem 80.
Co o tym myślita chłopaki?

Aktualny Hot blast 176, krawędź efekt. 160,3/ Nose 23,6 Tail 19 Waist 23,4/ promień 13,6 i mieści się w BoxaSmile
Volkl RT GS 183/ krawędź efekt. 167,5/ Nose 24,4 Tail 19,2 Waist 24,2/ promień 13 i nie mieści się w BoxaSad
teoretycznie podobne deski.

Jeszcze jedno, na Hot Blast nie ma jazdy na małych, zamuldzonych czy zatłoczonych stokach. Przypuszczam, że Volkl jeszcze gorzej spisze się w takich warunkach.
Czego szukać po pieniądzach na taką jazdę, F2 Sl będzie ok? Dolar napisał powyżej, że świetny jest Swoard ale ciężko go dostać i pewno nie tani.

O co chodzi z setbackiem? Gdzie poczytać? Jak ustawić?
Nigdzie nie mam zaznaczone środka deski, jak go ustalić i jak się ustawić w odpowiedniej pozycji? Na tabelce mam setback 20 mm. https://photos.google.com/share/AF1QipOxL67QuZ5CmImDtQRk1hi1dPL3BrGa5RLt84inO6Ki5m4yDJI2JvlSTYgajLGt_g/photo/AF1QipNVM5RX6GamsLlv2Zx5H9AwtU24n44gFdogldLp?key=czFTR0VoTXJ5bEJDV0tLOEhKYnFnRmdlZm1GTkRn
Odpowiedz
to co masz w tabeli to setback który jest domyślnie ustawiony w twoim hocie.

Czemu nie wpadniesz i nie stestujesz Volkla?
Odpowiedz
(22-02-2017, 12:32 PM)slapos napisał(a): to co masz w tabeli to setback który jest domyślnie ustawiony w twoim hocie.

Czemu nie wpadniesz i nie stestujesz Volkla?

Gdzie bym musiał podjechać?
Odpowiedz
beskid śląski - szczyrk/wisła/ustroń/korbielów etc
Odpowiedz
(22-02-2017, 12:42 PM)slapos napisał(a): beskid śląski - szczyrk/wisła/ustroń/korbielów etc

Tej zimy raczej ciężko mi będzie, ale jeszcze się upewnie.
Odpowiedz
w sumie z wieliczki nie masz daleko. podejrzewam ze jakis dzien w tygodniu tez by wchodzil w grę
Odpowiedz
Kiedy testy, kiedy testy??? Na czym jeszcze będzie można pojeździć (jeśli śnieg będzie) ? Ja mam sg fc 175 i speeda bez wiazan. . Może uda się wyrwać w tygodniu.

Wysłane z TapaTalka
Odpowiedz
Cześć Szymon

W sumie w każdy weekend możliwe jak coś chcesz. Wstępnie proponuję sobotę bo ma być mroz

A tak btw. FC masz ode mnie :p
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości