Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PCS IX ?????
Na PCS odbyła się mała dyskusja na temat kolejnych PCS-ów. Myślę że warto ją przenieść tutaj.

Wg mnie powinniśmy zmienić czas i miejsce. Czas to 6 stycznia. Miejsce do ustalenia z długim stokiem i mała liczba osób na stoku i najlepiej z wyciągiem krzesełkowym.

Pozostaje do wyboru formuła:
1. Nazwę ja otwarta - nikt nic nie organizuje - ustalamy tylko miejsce i każdy załatwia sobie nocleg i karnety. Po prostu spotykamy się i jeździmy w jednym miejscu. Nie ma testów ani niczego co wymaga organizacja. Opcja low costs.
2 Zorganizowana - stowarzyszenie organizuje jak dotychczas - najlepiej z wynajętym stokiem, testami i tak dalej. Ta formuła wymaga dodatkowych opłat od uczestników na chyba nasza społeczność nie do końca się zgadza.

Zapraszam do dyskusji i przedstawienia swoich idei.
Odpowiedz
Z Arkiem i Tomkiem Cz. Podpytamy w najbliższym terminie dwie miejscówki z krzesełkiem, miejscem noclegowym i knajpą. Wszystko czego się dowiemy napiszemy w tym dziale.
Ps. Moim zdaniem jeśli nie znajdziemy sponsora to trzeba będzie się po prostu złożyć na wszystko. Płacenie samemu za wszystko zawsze jest mniej opłacalne niż grupowo.
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Odpowiedz
może być też opcja organizacji "mieszana".
bez pakietu nocleg/jedzenie/karnet ale ze zniżką grupową na karnet (np. za okazaniem pamiątkowej naklejki z imieniem). czy przyjadą firmy i czy będą testy to nie zależy od stowarzyszenia ale od liczby uczestników i szacunku czy będą na tym rynku, czyli w Polsce, coś kupować i dotyczy to rynku amatorów. Przy liczbie jakichś 50 osób sądzę, że można liczyć na deski do testów Goltesa, Pathrona Smile, Nobile i być może Virus/F2 co do SG to wątpię
stowarzyszenie powstało, bo kurort Białka Tatrzańska wymagał kogoś z osobowością prawną do podpisania umowy.
ale niekoniecznie trzeba podpisywać umowę, zależy to od wymagań stoku
niestety najgorzej wygląda kwestia wynajęcia stoku. Białka zasadniczo obiecywała, udało się tylko raz taki kawałek między kępkamii drzew pod skrajną kanapą. problemem nie był zresztą kurort tylko radykalny brak śniegu na Trzech Króli
dlatego pojawił się pomysł żeby spotykać się pomiędzy feriami, kiedy więcej śniegu i mniej ludzi na stoku
poza testami sprzętu sprawdzaliśmy różne pomysły, w sumie nic się specjalnie nie sprawdziło: bezpłatne kursy - przez godzinę niczego się nie nauczysz wszyscy wkurzeni i instruktorzy i uczniowie, bo trudno się dogadać a niektórzy nie docierali; pokazy/konkursy przejazdu pod linką (ShamanT wyśrubował bardzo wymagania i strasznie obniżył poprzeczkę); pokazy różnych stylów jazdy - nikt nic nie widział; pokazy serwisowania - dwa razy były OK, ale chyba trzeci raz nikt by już tego nie wytrzymał Smile itd.
nie próbowaliśmy jeszcze pomysłu "swap party" czyli inaczej targu rzeczy używanych snowboardowych - każdy bierze co mu zalega i nieprzydatne i wymienia się lub sprzedaje
Odpowiedz
Co do warunków pogodowych to nie mamy na to wpływu w żadnym terminie wide ostatnie Polany Sosny, czy Białka. Chyba że pojedziemy na lodowiec.
Szkolenia nie muszą być bezpłatne - jest wtedy większe spięcie i uczestników i szkolących (no może nie u wszystkich).

Dla mnie główna atrakcją jest wspólna jazda i spotkanie innych.
Odpowiedz
Tak mi przyszło do głowy że PCS to zjazd ludzi którzy jeżdżą karwingowo nie zależnie od typu deski twarda czy miękka. A mam wrażenie że myślimy o tym jak o zjeździe ludzi jeżdżących na twardych deskach a powinniśmy bardziej to rozpropagować wśród mięczaków.

A tutaj jak to wygląda w USA
http://www.trenchinconvention.com/atc/
Można też popatrzeć ile to kosztuje w USA i to bez noclegów
http://store.bomberonline.com/Step-1-ATC-Registration_p_296.html
http://store.bomberonline.com/Step-2-ATC-Lift-Tickets_p_294.html
http://store.bomberonline.com/Step-3-Powder-Cat-Tour-and-Other-Extras_p_298.html

https://www.youtube.com/watch?v=_PgJIAiU-80
Odpowiedz
Jak ktos jedzie na PCS to chyba nie po to chyba sie uczyc. Chce spotkac sie z ludzmi zeby w przyszlosci sie gdzie umawiac, napic piwka i poogladac sprzety. Pewnie cos wyprobowac.
Darujcie juz z tą Polaną i Bialką.

Jeden dzien na Słotwinach, a drugi na 2A w Krynicy. Czemu tam?
- duzo miejsca i mozna wie wyjezdzic
- duzo opcji mieszkaniowych blisko siedzie
- duzo imprez i koncertow w odpowiednim terminie

Na co komu wiecej?
Odpowiedz
Imprezy i koncerty w Krynicy ?
sorry - ale mam srednie doswiadczenia z Krynicą Wink owszem - Słotwiny są OK, tak samo Jaworzyna (chociaż te ceny ... ) ale jako kurort to raczej dla emeryta i miłośnika wody Jan ... Smile

no i ja bym Krynicę zostawił PrimeBoardsom (ew oddać im organizację PCSa Smile ) -
Odpowiedz
na pewno przyszłoroczny PCS nie będzie na Polanie Sosny
Białka też raczej nie
a jak sądzicie KIEDY powinien być PCS?
czy pomiędzy feriami Mazowsza i Małopolski?
czy jak na początku na Trzech Króli?
Odpowiedz
(24-02-2017, 01:02 AM)mordorr napisał(a): Imprezy i koncerty w Krynicy ?
sorry - ale mam srednie doswiadczenia z Krynicą Wink owszem - Słotwiny są OK, tak samo Jaworzyna (chociaż te ceny ... ) ale jako kurort to raczej dla emeryta i miłośnika wody Jan ... Smile

lekow nie wziales czy co?
Odpowiedz
Taa, Mordorr...
Polana Sosny to takie polskie Aspen...
Aggressivetattoo.com
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości