Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykładki
Tak sobie przemyślałem ostatnio ten temat... i generalnie to nie ma się już czym podniecać... Szwajcarzy z bogów stali się średniakami, Ruscy się podzielili, czerwony blat to już tak na prawdę słaba deska i odstaje od konkurencji, umie to już na prawdę sporo osób, również u nas, ilość szkół jak to wykonać rośnie w tempie zastraszającym, i mówiąc szczerze nie rozumiem czym tu się jarać...
Jak patrzę na naszych carverów jak co po niektórzy, a jest ich coraz więcej, rzeźbią to serce roście! Tylko czemu ruscy i szwajcary nie jarają się nami tylko mi nimi? czemu my chcemy ich ściągać do nas a nie oni naszych do siebie? Brak marketingu polskiej szkoły i brak kasy na porządny film? bo riderzy są i to jest ich trochę...

PS: nie chodzi mi o to że ECP ściąga Yuri bo bardzo dobrze że co coś się dzieje, wyciągnąć jak najwięcej wiedzy z dobrego carvera to zawsze pozytyw, tylko brakuje mi tego vice versa...

ktoś jakieś przemyślenia w temacie?
Odpowiedz
Byłem w tym roku około stu razy na stoku/sam żartowałeś że to więcej niż kadra /przez ten czas może piętnastu kolegów carverów spotkałem.Nie wiem dlaczego tak mało,może w niewłaściwych miejscach bywałem choć poprzedni PCS wskazuje że jest nas trochę.Myślę że o ile w temacie carvingu,rzeźbienia masz rację to w temacie EC jesteśmy na tle sąsiadów z innych krajów głęboko w ...e niestety,mamy wiele pracy przed sobą.Ilu riderów EC jeżdżących świetnie zdołasz naliczyć?Nie bardzo rozumiem też co masz na myśli pisząc o szkołach które powstają w zastraszającym tempie?Kto prócz Ciebie Shaman i Tomka Machaja uczy w kraju EC? Nikt,stąd pomysł ściągnięcia Yury i szkolenia,styl jazdy Velvetów jest nam,chłopakom a mam nadzieję że i wkrótce dziewczynom z ECP najbliższy.Nawiasem mówiąc zaproszenie do Velvetów mieliśmy wcześniej.
Odpowiedz
trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie płotu...

jedyne czego brakło aby się wypromować lata temu to profesjonalnych filmików (bo na pewno nie umiejętności).
ale w sumie trudno się dziwić, skoro jeden filmik kosztuje tyle co pięć sezonowych karnetów - też bym wolał pojeździć niż się spuszczać w internecie.

pozostaje dążyć do perfekcji i czasem kupić kupą bilet na karwingowe wydarzenie zagraniczne, pojechać i się pokazać Big Grin 
wtedy to niech już oni się zastanawiają
wąż to ma fajnie - leży a idzie
Odpowiedz
"Kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy" to powiedzenie chyba wyczerpuje mój komentarz w tej sprawie. Nie kręcicie filmów to chyba nie widzicie jak kiepsko jeździ się EC w Polsce. Trochę samokrytyki i dążenie do perfekcji z tym się zgadzam. Pojedyncze jednostki coś potrafią ale to trochę za mało aby światowy EC nas zobaczył. Proponuję założyć temat z tymi filmikami od tych super Riderów od EC w Polsce i może wymienimy się spostrzeżeniami porównując do tych najlepszych z zagranicy.
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Odpowiedz
Tylu ilu nas wszystkich w kraju jeździ EC / nie carving,race,tyczki /wyjeżdża od Velvetów z jednego szkolenia Progor.Taka prawda.
Odpowiedz
Znalazłem w dziale wideoanaliza nie wiem, który film obejrzeć żeby się przekonać o tej super technice i podyskutować co się komu podoba a co nie? ilość powala, filmów zero...
Nawet ruscy na to wpadli i analizują swoje filmy na forum u nas wszyscy jeżdżą super i nie trzeba nic poprawiać.
http://snowanarchy.pl/forumdisplay.php?fid=17
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Odpowiedz
Prawda niestety jest taka że żeby EC w Polsce w ogóle przetrwało potrzebne są zmiany,właśnie takie jak zaproszenie Yury a w przyszłości innych znanych riderów EC na szkolenia.W przeciwnym wypadku za kilka lat będzie pozamiatane.
Odpowiedz
Przepraszam, czy to jakiś wyścig zbrojeń?
Nie możemy poprostu jeździć i się cieszyć, że w PL zima w tym roku dopisała?
Dla mnie te wasze dyskusje to jęczenie męskiego ego. "Europa nas nie widzi nie szanuje buuuu. Musimy ich dogonic buuu. W polsce nic sie nie dzieje buuuu, nikt tu dobrze nie jezdzi"

Nie pierdolcie, że nic się nie dzieje, bo sukcesywnie kolejne mięczaki są przesadzane na twarde.
Każda grupa ma w tym swoje sukcesy :-p
To się nie będzie działo hurtowo, jak u sąsiadów, bo jest nas porostu mniej i słabsze możliwości kurortowe.

A twardzieli na stokach mało widać bo albo jeżdżą w alpy albo na 2h przed pracą na lokalne stoki.
Odpowiedz
Ewela my piszemy o stanie EC u nas a ten jest niestety katastrofalny.Nie o czystej,ładnej carvingowej jeździe na krawędzi bo na tym polu,zgadzam się z Shamanem,jest bardzo dobrze.Natomiast poziom,stan EC w Polsce można określić trzema słowami które kiedyś minister Sienkiewicz wypowiedział na inny temat.Sądzę że wiesz jakie.Przy okazji,możesz mi powiedzieć ilu ludzi aktualnie szkoli EC w Polsce?
Odpowiedz
eh... Arek... jasne...
w Rosji jeden Velvetowiec po tygodniowym szkoleniu co sezon wypuszcza stu idealnych EC, z których każdy w kolejnym sezonie jak zacznie szkolić to wypuszcza stu kolejnych idealnych EC, którzy z kolei w następnym sezonie zaczynają szkolić i... niedługo wsiądą w czołgi i nas rozjadą Smile

nie kumam tego całego straszenia apokalipsą.
niech się Narodowe Siły ExtremeCarving Polska zbroją jak chcą robiąc obowiązkowy nabór wśród cywilów, ale ja się w takie cuda nie będę bawił.
jestem hipisem, anarchistą i chcę czerpać z radość z jazdy, a nie stawać do konkursu kto dalej sika.

dziękuję, dobranoc.
wyłączam internet.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości