Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - https://www.ekuz.nfz.gov.pl/

- Czy ktoś to ma?
- Co dokładnie trzeba zrobić aby to wyrobić?
- Czy warto?
Odpowiedz
Wydaje mi się ,że jest to coś w rodzaju potwierdzenia ,że jesteś objęty ubezpieczeniem w Polsce i możesz być leczony za granicą .. Lecz zakres tego leczenia/ubezpieczenia jest raczej niewielki- sprawdź.
Sugeruję dodatkowe ubezpieczenie na wyjazd do Livigno we własnym zakresie. My zawsze ubezpieczaliśmy się w Ergo-Hestii- polecam wariant co najmniej rozszerzony lub pełny( wiem ,że są jakieś promocje i nie jest to drogie ubezpieczenie).Musisz brać pod rozwagę wariant z ratownictwem(śmigłowiec, transport+ koszty leczenia). Dobrze żeby ubezpieczenie zawierało odpowiedzialność cywilną!
Aggressivetattoo.com
Odpowiedz
Posiadacz EKUZ w przypadku choroby czy wypadku, które zdarzą się w jednym z państw członkowskich jest uprawniony do korzystania z opieki medycznej w placówkach służby zdrowia, ale tylko z tych które funkcjonują w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia.
Należy również pamiętać, że leczenie odbywa się według tych samych reguł, które obowiązują osoby ubezpieczone w tym państwie. W związku z tym nieodpłatne skorzystanie ze świadczeń zdrowotnych uzależnione będzie od tego czy świadczenia są nieodpłatne w państwie pobytu. Przy świadczeniach odpłatnych i częściowo odpłatnych trzeba będzie zapłacić z własnych środków. Ważne jest aby przed wyjazdem zapoznać się jakie świadczenia są bezpłatne a z jakimi wiąże się odpłatność, aby potem uniknąć nieprzyjemności i sytuacji stresowych.

Do wysokości świadczenia w Polsce
Odpowiedz
Idziesz do NFZ z wnioskiem i karte dostajesz od ręki. Ja zawsze to mam na wyjazd za granicę i do tego jeszcze ubezpieczenie
Odpowiedz
można nawet przez internet jakoś zamówić i wysyłają, ale ponieważ mam po drodze, to idę do NFZ. Ubezpieczyłem się w tym roku dodatkowo od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym czy jakoś tak. niestety nie działa za granicą, dlatego wykupuję każdorazowo dodatkowe ubezpieczenie. ponieważ nie za często wyjeżdżam za granicę na snb, to bardziej się opłaca niż np. alpenverein
Odpowiedz
Hehe NFZ i Internet :-) Cwiczylem to

https://www.ekuz.nfz.gov.pl/wypoczynek/wniosek-ekuz

UWAGA! 

Wypełnienie interaktywnej formatki oraz użycie przycisku „Zatwierdź” nie skutkuje przesłaniem wniosku do oddziału wojewódzkiego NFZ za pośrednictwem poczty elektronicznej. Formatka jest wyłącznie ułatwieniem przy wypełnianiu wniosku, który po podpisaniu należy złożyć lub przesłać do oddziału wojewódzkiego NFZ.
Odpowiedz
W zeszłym roku w Livigno widziałem akcje na zjeździe do Trepalle. Zablokowana caly stok,wszyscy sobie pokornie czekaliśmy jak ratownicy przygotowywali delikwenta do transportu śmigłowcem. Wspomniana maszyna czekała sobie po prawej na sygnał, po jakimś czasie, tak może 15 minut podniosła sie, nadleciała elegancko na stok i zabrała narciste. Zrobiłem sobie nawet zdjęcie czerwonej maszyny z pięknym, białym, szwajcarskim krzyżem.

P$
Odpowiedz
jakby ktoś szukał całorocznego taniego ubezpieczenia to polecam Planeta Młodych (do 39go roku życia)
za 110PLN (wersja TSD - sporty extemalne z wyłączeniem motorowych) mamy ubezpieczenie na cały rok na cały świat (bez USA i Canady).

NNW - 20k PLN
KL - 60k €
OC - 50k €
OC w trakcie uprawiania sportu - 25k €
koszt transportu do kraju do 5k€

nie próbowałem jak działa praktyce, ale teoretycznie to tak jak wszędzie - w razie W trza dzwonić na infolinię.
wąż to ma fajnie - leży a idzie
Odpowiedz
Cennik 2016 Alpenverein 

Kategoria A: Opłata pełna (rocznik 1956 do 1990)
Samotnie wychowujący/ca dziecko + dziecko                 61 € 260 zł

Kategoria B: Składka zniżkowa
(Współmałżonek, partner życiowy, niepełnosprawni)       47 € 200 zł

Senior (rocznik 1955 i starsi) 
Student (z ważną legitymacją rocznik 1990 i 1989)         47 € 200 zł
Junior (1991 do 1997) 

Młodzież/Dzieci (1998 i młodsi)                                    25 € 100 zł

Wspólnoty rodzinne: rodzice + dzieci                            108 € 460 zł
Dzieci do 19 roku i do 27 roku uczące się / za darmo
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości