Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wygrzewanie wkładek
(19-12-2014, 02:55 PM)p.dolar napisał(a):
(19-12-2014, 01:55 PM)slapos napisał(a): ja mam wkładki
a ja jestem z Krakowa

widać... Tongue

a f2 race są takie plastikowe nie dolar?
Odpowiedz
upraszam się o nie kradzenie mi wątku, w którym jest o wygrzewaniu wkładek a nie o pochodzeniu Smile
Odpowiedz
Cześć! Wygrzewałem już 2 razy termoflexy (do Deeluxów) i ostatnio do nowych UPZ. Termoflexy - Palau. Solidna firma i ostatnio nawet na dużą ilość zamówień z Rosji, chłopcy zrobili model do snowboardu. Wysyłka do Polski - 15 euro. Ostatnio wygrzewałem termoflex zgodnie z metodą Romycza (ponad 30 butów przygotował tą metodą) https://www.youtube.com/watch?v=HCatXimD73E
Uważam, że najważniejsze w całym tym indywidualnym dopasowaniu, to znaleźć odpowiednie skorupy. Dla UPZ jest rozmiarówka Shell- http://velvet.pro/forum/viewtopic.php?f=13&t=1708
Shell - jest to rozmiar ZEWNĘTRZNEJ skorupy od palców do pięty. Jeśli chcemy sprawdzić, ile miejsca będzie miała stopa w skorupie, to obliczamy: (Rozmiar SHELL - 10 mm (grubość plastyku z przodu i od strony pięty. Jest to już sprawdzone i musisz tylko uwierzyć) - długość stopy w mm (pomiar dokładny) = wolne miejsce wewnątrz skorupy. Musi to być 1 do 1,5 cm. Jeśli będzie 2 cm lub więcej, to z czasem but wewnętrzny rozbije się i stopa będzie latać.
Mam jedną stopą - 279 mm i kupiłem UPZ o rozmiarze SHELL - 299 mm. Według producenta - to pasowało by o jeden rozmiar większe (312 mm), ale zapewniam, że był to dobry wybór i potwierdzają to również opisy Rosjan w tabeli zgodnie z ostatnim linkiem: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AqHprGtdvf1AdG56aktzaXNTY29vbV8wOFdqaTlsOEE#gid=0

Można dla innych marek butów znaleźć SWÓJ rozmiar. Wystarczy wyciągnąć ze skorupy but wewnętrzny, wsadzić bosą stopę do skorupy, a wcześniej w okolicy pięty skorupy umieścić plastelinę. Wsadzasz nogę, prostujesz palce i dotykasz palcami plastyku w skorupie. Wyciągasz plastelinę i już wiesz, ile masz w skorupie miejsca. Proste?!
Odpowiedz
Ja znalazłem  jeszcze taki sposób- podaję link na Velvet.pro
Bardzo fajnie ujęte w całość:
http://velvet.pro/forum/viewtopic.php?f=13&t=570

Bardzo ważne jest wypowiedź Bena, który na wpis o staniu w bucie przez 40 minut stwierdził, że nigdy tyle nie stał . Minimalnie 20 min. a max. 30 min.!!
Odpowiedz
Cześć wszystkim, mój pierwszy raz na forumWink
Na twardej desce jeżdżę chyba z 15 lat, a może i więcej, ale bez szału mi to idzie.

Mam do Was trzy pytania dot. formowania botków thermoflex deeluxa (mam botki full thermo).
Pierwsze formowanie trzy lata temu w WSM w Kraku, zupełnie nie udane. Czuję się jakbym miał buty o dwa numery za małe i jeżdżę tak i łzy lecą bo stopy bolą.

Pytania do Was:
- koledzy z Rosji (tak wynika z filmików) nie używają wkładek pod stopę, czy tak jest ok? Mam w domu jakieś sidasy
i mógłbym je wrzucić pod stopę w trakcie zapiekania, ale jak nie trzeba to po co komplikować i tak już trudny proces!?
- w jakich konkretnie skarpetach pakować nogę w buta (do zapiekania), Gien napisał wyżej, że nie w narciarskich, w jakich więc?
- co z tym dopinaniem (do zapiekania) butów na maksa. Jak pozapinam się do ostaniej kreski, czy później na stoku nie braknie mi zapięcia ze względu na duży luz w bucie?

Dzięki bardzo chłopaki, starzeję się ale wciąż mam nadzieję na wygodną jazdę na desceSmile
Odpowiedz
Cześć
- raczej bez wkładek (chyba ,że twoja stopa jest zbyt mała, masz jakąś wadę ,itp.)
-skarpetki ,,garniturowe", cienkie
-dopinanie normalnie ,w takich zakresach w jakich jeździsz -nie mocniej ,nie słabiej(warto zapiąć się przed wypiekaniem na kilkanaście minut,sprawdzić kiedy jest wygodnie i zaznaczyć sobie flamastrem na klamrach do jakich pozycji masz dopiąć po wyjęciu z pieca). Masz chyba ,mikroregulację na klamrach?
Aggressivetattoo.com
Odpowiedz
Dzięki Wiljam.
Skarpetki już kupiłem (garniturowe podkolanówki) choć łatwo nie było.
Buty Mam Deeluxe Suzuka z plastikowymi klamrami bez mikroregulacji, ale dają radę.
Jeszcze tylko termometr do piekarnika i jazda.
Odpowiedz
(18-12-2016, 05:50 PM)Heckler1 napisał(a): Dzięki Wiljam.
Skarpetki już kupiłem (garniturowe podkolanówki) choć łatwo nie było.
Buty Mam Deeluxe Suzuka z plastikowymi klamrami bez mikroregulacji, ale dają radę.
Jeszcze tylko termometr do piekarnika i jazda.

Teraz zobaczyłem twój wpis. Czy Ty zmierzyłeś dokładnie długość stopy w mm lewa i prawa)? Czy sprawdziłeś ile masz miejsca w bucie plastikowym (bez buta wewnętrznego!!) kiedy włożysz stopę (bez skarpety)! Jak to zrobić opisałem wyżej. Test z plasteliną.
Czy na 100% but wewnętrzny to TermoFlex?
Zobacz sobie filmik, nawet jeśli nie znasz rosyjskiego, to chyba da się wszystko ułożyć w głowie i zaplanować w ten sam sposób.
Wkładkę możesz włożyć później, już po zapiekaniu. 
Rób cały proces z kolegą lub koleżanką. Bo kto Ci będzie skorupę rozchylał i pomagał gorącego buta wewnętrznego wsadzić?? Tutaj jest ułatwienie - długa łyżka do obuwia lub przecięta butelka plastikowa na wewnętrzną powierz. skorupy. Wtedy but wewnętrzny płynnie wejdzie do skorupy. Jeszcze możesz z kogoś ściągnąć lub kupić pończoszki. Przetniesz je z obu stron i po włożeniu nogi do buta wewnętrznego zakładasz jeszcze taką dziurawą prezerwatywę. Wszystko Ci ładnie podtrzymuje i wchodzi do skorupy, że nawet ślinić nie trzeba.
Klamry absolutnie nie trzeba zapinać na maksa lub półmaksa. Włożyłeś i tylko tak delikatnie zamknąć but. 
Oglądaj i oglądaj ten i notuj kolejność.
Odpowiedz
Zmierzyłem dokładnie stopy, mam 270 i 275, długość skorupy 299. Jak wkładam nagą stopę w samą skorupę i dotykam czubkami palców przodu buta to za piętę mogę ledwo wsadzić dwa palce (kładąc jeden za drugim, nie obok siebie), czyli skorupy ok.
Wkładki mam thermoflex (w 100% termoformowalne), nie semi thermo (takie też kiedyś miałem).
Te wkładki będę formował już drugi raz, po raz pierwszy formowałem je w Kraku w WSM, ale coś poszło nie teges.
W tej chwili czuję się jakbym jeździł w butach o dwa numery za małe, mam cały czas podkurczone palce.
Stopę mam całkowicie normalną, żadnych wad, raczej wąską.
Pończochy przygotowane.
Zastanawiam się jeszcze nad tą wkładką sidasa czy pchać ją pod stopę, żeby było łatwiej to mogę ją przecież wsadzić w skarpetkę pod stopę, ale czy ona w ogóle poterzebna? Czy ty Gien jeździsz z wkładką? Bo rozumiem że masz thermoflexy (ale Palau).
Do pomocy będą miał żonkę i dwójkę dzieciaków. Z piekarnika mogę skorzystać niestety dopiero w święta, bo na razie placki się piekąSmile
Odpowiedz
Mam nadzieje, że zmierzyłeś stopę nie po śladzie, a tylko od ściany, gdzie najbardziej oddalony punkt na pięcie nie dotyka podłogi - do najdalej wystającego pierwszego lub, może być i tak, drugiego palca.
Ty potrafisz w skorupie Suzuka wsadzić rękę za jej tylną powierzchnią i zmierzyć palcami odległość pomiędzy piętą i tylną ścianą??
Masz dwójkę dzieci, więc masz plastelinę! Włóż uformowaną plastelinę w miejscu, gdzie ma być pięta w skorupie i będzie to taki "półksiężyc", wsadzisz stopę i po chwili trzeba będzie delikatnie ściągnąć odcisk. Mierzysz odległość na tym kawałku plasteliny. Zrób to i napisz, co wyszło. Jak już piszemy na Forum, to niech to będzie informacja dla wszystkich!
Stopę, a bardzie przód stopy trzeba będzie obkleić tak jak w filmie. Pamiętaj, żeby bardzo delikatnie bandażować palce. Jak będzie ściskać plastrem, to może dojść do niedokrwienia i z bólu nie wytrzymasz! Tego nie chcemy!!
Teraz tą "ogromną" stopę trzeba wsadzić do skarpety narciarskiej (nie wiem, dlaczego Wiljam wymyślić garniturowe skarpety. Przecież rozerwiesz je na wstępie!). Termoflex po wygraniu będzie miękki, grubszy i straci nieco swoją formę.
Trzeba bardzo nagimnastykować się, aby "dobrze" ułożyć wkładkę (można ją umocować plastrami do skarpety), później nałożyć Termoflex i na to pończoszki i TO WSZYSTKO wsadzić do skorupy przy pomocy żony i dwójki przeszkadzających dzieci!
Wkładka jest potrzebna i mam wyprofilowaną wkładkę SIDASa! Stopa w bucie snowboardowym misi być otulona ze wszystkich stron. Podtrzymanie łuku stopy jest bardzo ważne, aby nie narażać rozcięgna podeszwowego na obciążenia i nie powodować dociskiem klamer rozpłaszczenia stopy. Wszystko to sprawia ból, jeśli nie ma wkładki.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości