Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprężyny do butów
(20-01-2017, 06:45 AM)Tomzo napisał(a): Może ktoś napisać więcej szczegółów na temat ustawienia sprężyn BTS Bombera jakie kolory i jakie ustawienia do EC

Ja sobie uzywalem BTS przez jakiś czas - tak ze trzy lata, może mniej. Nawet fajnie wykonane - co lubię, natomiast działają tak samo jak inne czyli okazały się niepotrzebne wcale. Sama mechaniczna sprawa działania jest OK, natomiast wrażenie z działania sprężyny dla mnie nie istnieje. Kolory to niebieskie obie.  
Korzystałem też ze sprezyny od ABraxa z podobnym skutkiem czyli na nic mi się to nie przydaje. Teraz nie mam zadnych blokad z tyłu buta i jest równie dobrze.

Byc moze jedyna pomoca jest to ze mozna jezdzic bez sprężyn.

P$
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Czytam velveta jest tam trochę o BTS i braku ich przy UPZ teraz mocno przez nich promowanych Smile)
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Odpowiedz
(20-01-2017, 10:08 AM)p.dolar napisał(a): Teraz nie mam zadnych blokad z tyłu buta i jest równie dobrze.

P$

Tzn, że nie masz nic z tyłu buta czy jeździsz w pozycji Walk?

Wysłane z TapaTalka
Odpowiedz
(20-01-2017, 10:48 AM)SzymonH napisał(a):
(20-01-2017, 10:08 AM)p.dolar napisał(a): Teraz nie mam zadnych blokad z tyłu buta i jest równie dobrze.

P$

Tzn,  że nie masz nic z tyłu buta czy jeździsz w pozycji Walk?

Wysłane z TapaTalka

Jeżdżę z usuniętym mechanizmem regulacji, nie ma go w bucie, a jest taka przestrzeń która po nim została Wink
P$
Odpowiedz
Kupiłem BTS Bombera u chłopaków z Opolskiej po negocjacjach cena jest atrakcyjniejsza niż ta na półce :-) Na tył założyłem żółtą małą i dużą niebieską, żółta skręcona aby nachylenie było większe na stałe do przodu, niebieska tylko tyle żeby nie odpadła nakrętka zabezpieczająca czyli delikatnie na przód żółta mała pełne otwarcie bez żadnego wymuszonego kąta i czerwona duża skręcona mocno but jest bardzo sztywny ale jak trzeba lekko się zegnie do przodu. Wiele czytałem na ten temat u velvetów na forum i na Bomber. Velvety promują Swoardy i buty UPZ RC 10 a wiadomo, że jeździmy na wielu innych deskach extremecarving i się da;-) Pozdrawiam.
Ps. Wrażenia z jazdy super poprawa techniki i lepszy docisk krawędzi takie jest moje osobiste zdanie.
Odpowiedz
Ja z kolei mam w przodzie standardowy, niemodyfikowany but z fabryczną blokadą, Z tyłu patent od Tomka Shamana, ale troszkę zmodyfikowany . Sprężyna jest dość mocna, a zakres jej pracy około 15mm. Dla mnie jest wybornie.
Aggressivetattoo.com
Odpowiedz
(21-01-2017, 06:49 PM)Wiljam1 napisał(a): Ja z kolei mam w przodzie standardowy, niemodyfikowany but z fabryczną blokadą, Z tyłu patent od Tomka Shamana, ale troszkę zmodyfikowany . Sprężyna jest dość mocna, a zakres jej pracy około 15mm. Dla mnie jest wybornie.
U mnie tak to wygląda. Porady miłe widziane jeśli trzeba coś poprawić.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Nie zgodzę się, że na Velvet promują Swoardy. To są przestarzałe deski i dużo mają niedociągnięć do nowoczesnych technologii.
Z butami też nie jest tak, jak napisałeś. 
Co dotyczy sprężyn: to jak już masz, to proponuję ustawić je dość symetrycznie pod kątem czucia twardości obu butów podczas jazdy. Szczegóły są tutaj: http://velvet.school/viewtopic.php?f=23&t=125
Za duży ruch goleni może spowodować uraz w stawie skokowym, a z drugiej strony - złamanie śruby.
Pamiętaj, że górna sprężyna odpowiada za amplitudę na zgięcie buta do przodu, a dolna - za opór na wyprostowanie buta.
Odpowiedz
Cytat ze strony velvet "Spośród dostępnych na rynku modeli jest najlepszy UPZ RC-10 - wygodne buty, regulowany mechanizm sprężynowy i taśmy z poliamidu, które nie zmieniają sztywności w niskich temperaturach"

...i drugi dotyczący desek "Kiedyś zalecane Swoard używany wycięcie lub dwa miękkie niż tabeli na stronie producenta, gdyż nic więcej nie było właściwe.

Teraz polecam model Flint, wykonany bez kompromisów, aby rozpocząć rzeźba ze zrozumieniem. Podstawową różnicą w porównaniu z miękkiego Swoard - pasa na kilka cm węższym promieniu 3-4 metrów mniej. Polecane Swoard ExtremeCarver sztywność w kroku bardziej miękkie niż tabeli na stronie producenta. Idealnie dopasowane, chyba najlepszy na tym etapie rozwoju.
O Kesslerze piszą, że jest za bardzo GS. Piszę o tym bo czytam ich stronę ale mniejsza o to interesują mnie sprężyny Gien dzięki za te kilka słów wezmę to pod uwagę i poczytam co tam podesłałeś.
Odpowiedz
Jak przeczytałem "cytat" to zrozumiałem, że tłumaczenie masz od wujka Gugla.... Wpis o desce - to chyba z roku 2010, a o butach Jura Z napisał w 2013 roku. 
Ja czytam wszystko na tym rosyjskim forum. Byliśmy z chłopakami w Hintertux na Velvet International i tam rozmawiałem z Rosjanami. Więc mogę napisać, że nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Swoard jest przez Velvet promowany. Shy
Buty UPZ RC10 kupiłem, ale z niepokojem oglądam zdjęcia pękniętych plastyków na stronie Velvet.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości