Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprężyny do butów
Zastanawiam się nad sprężynami do butów.
Czy możecie mi któreś polecić?
Jakie są pomiędzy nimi różnice?

Buty Raichle AF600.

Norbert
Odpowiedz
Co jeździsz? Race czy wykladki? Do pierwszego sprężyn nie trzeba. Mówię z autopsji. Ja swoje od Abraxa skręciłem na maxa i jest ok - minimalna amortyzacja.

Do drugiego tak. Jak potrzebujesz to ACSS w dwóch twardosciach od Abraxa albo inny system od Shamana.T - widziałem, wygląda ciekawie, niech się wypowiedzią użytkownicy.

BTS od Bombera chyba nieco za drogi.

Inne rozwiązanie - kup UPZty bo tam sprężyna jest w standardzie.
Odpowiedz
tak, jak napisał przedpiśca Lobo
jeżdżę ze sprężynami Shamana.T, ale tak konkretniej to już jedną, bo w przednim bucie wymontowałem i jest na sztywno, bo wygodniej. A moje sprężyny są bardzo sztywne. I bardzo fajne są. jednak do race nie warto inwestować.
przy wykładkach - bardzo warto, ale ja nie umiem się wykładać, chyba że przypadkowo Smile
Odpowiedz
Znalazłem fajną dyskusję (a właściwie nie dyskusję ,tylko wymianę zdań na forum).
Tak naprawdę , przeglądająć ,,konkurencyjne" forum Swoarda. Zaczynkiem dyskusji jest elaborat Fivata nt. jakie powinno się stosować sprężyny do konkretnych sytuacji.
Po niewnikliwym i pobieżnym przeczytaniu trzymam stronę Rosjanina! A Wy ?????

http://www.extremecarving.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=12633
Aggressivetattoo.com
Odpowiedz
Ja trzymam strone Rudego, ktoremu juz 3 sezon druga para butow lezy nie uzywana, bo nie moze sie doprosic jakiegokolwiek rozwiazania od szamana czy Wiljama, ehh
Odpowiedz
Szamcio ma patent na UPZ-ty...
Aggressivetattoo.com
Odpowiedz
do upzow nie chce, a dilaksow Smile
Odpowiedz
Może ktoś napisać więcej szczegółów na temat ustawienia sprężyn BTS Bombera jakie kolory i jakie ustawienia do EC
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Odpowiedz
(15-01-2017, 04:33 PM)Tomzo napisał(a): Może ktoś napisać więcej szczegółów na temat ustawienia sprężyn BTS Bombera jakie kolory i jakie ustawienia do EC

Kilka lat temu zamówiłem i kupiłem sobie BTS Bombera. Ustawiłem na tylną nogę, bo jak mi proponowali Rosjanie, przednia noga musi być mniej ruchoma i wystarczy, że opór będzie przez sam plastyk buta. 
Teraz mam UPZ - tam już jest sprężyna. 
Najgorsze jest to, że taki znany na Velvet kolega (Don Antonio) zrobił bardzo porządne opracowanie na temat butów 
http://velvet.school/viewforum.php?f=23

Pooglądaj sobie zdjęcia i zobaczysz, że ma prawo twierdzić, że te sprężyny nie wpływają na twardość buta. 
Pewnie żadne pocieszenie dla Ciebie, a przekonać nie mogę, bo musiałbym to wszystko przetłumaczyć.
Odpowiedz
Dzięki poczytam Smile
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości