Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
technika jazdy na ... orczyku T-bar
Na PCS @Polczakowka nasłuchałem się narzekań na orczyk (T-bar, kotwica) ze niedobry, niewygodny, ze pachwina boli itp.

Fakt niewygodny ale da sie jechać bez bólu nawet kilka długich godzin jak? ano nie nalezy tego wkladac miedzy nogi a pod zadek, biodro w sensie. Nie jasno ?
Stoisz i czekasz na lorcyk, i on juz nadjedza, wtedy to nie ukladasz go sobie o front'u miedzy konczyny nie! a za zadek od back'a (i nie miedzy nogi). Rożnica taka ze ten drag - przedłożenie liny holującej jest od back'a własnie ... i tak można jeździć całymi dniami.

Najlepszego
P$

z dedykacja dla Lobo i Mordora
Odpowiedz
Siedzisz wtedy jakby na tyłach deski i nie musisz przednią nogą szukać śladów nart pod liną. Fakt, że są wyciągi bardziej pod Regularów lub Goofy (boczne nachylenie trasy). Jeśli nie pasuje coś dla twojej przedniej nogi, to warto wspólnie z jakąś narciarką pojechać. Można nawet położyć się na nią, niech ona kieruje.
Odpowiedz
Chyba nie do końca o to chodzi...
Jeżdżę i za udo i za biodra. Tutaj po prostu był Meksyk na trasie wyciągu i nie było za dużo czasu na rozluźnienie.

Najczęściej na takich wyciągach zakwaszam czworoglowy nogi przedniej :-)
Odpowiedz
Na idealnie przygotowanej ścieżce również będzie boleć czworogłowy. Na górze warto jest chwilę odpocząć i go (przednią grupę mięśni uda) naciągnąć! Wiadomo, jeśli ruszysz od razu, to zaboli później, podczas jazdy!
Odpowiedz
Fakt, nie był najwygodniejszy.
Piotrek wymyślił jeszcze inny sposób na jeżdżenie orczykiem "kotwicą"
wkłada ją normalnie, tak jak podają między nogi
po czym przekręca kotwicę, trzymając między nogami, tak, że opiera się o tylną nogę a nie o przednią i tak jakby trochę o plecy.
podobno bardzo wygodne, ale nie przetestowałem, bo za bardzo byłem przejęty tymi tyczkami
przy jeżdżeniu na tych tyczkach orczyk był doprawdy bardzo niewielką niedogodnością Smile
Odpowiedz
Raz, p.dolar, przetestuje to ustawienie.
Dwa, problem z orczykiem był w gruzowisku po jakim jechałem. Nogi bolą mnie od stania a nie od orczyka.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości