Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SERWIS - porady, sztuczki, wskazówki
Cześć. Czym zmywacie stary wosk? Jest jakaś alternatywa dla-nie ma co się oszukiwać- drogiego płynu Toko? Nie mogę sobie przypomnieć wskazówek Gątarskiego na PCSie...
Odpowiedz
nie zmywam. cyklinuję i szczotkuję. jeśli wydaje się brudna, to można nasmarować parafiną i wycyklinować, wyciąga to, co brudne
Gątarski ma być i w tym roku na PCS w sobotę, można będzie zapytać
Odpowiedz
zmywacz smar TOKO Wax Remover HC3
30PLN

http://www.youtube.com/watch?v=F4cWEf8Yq5A
https://www.youtube.com/watch?v=zq1W57lrIJs
Odpowiedz
kiedyś zmywałem smar z deski.... potem sobie uświadomiłem, że kompletnie nic to nie zmienia w moim życiu...
jest tak jak Grzesiek mówi - jak smarujesz to smar wyciąga syf z porów. widać to przy cyklinowaniu.

myślę, że nie jesteśmy na tym poziomie, żeby widzieć różnicę tej 0.001 s po użyciu zmywacza Smile ale w dalszym ciągu możemy działać jak trybik w machinie speców od marketingu "zmywaj smar, bo jak nie to ci się z deski zrobi śmigło!"
Odpowiedz
Smarujesz bardzo miękkim smarem i po 3 minutach cyklinujesz. Powinno wyciągnąć cały brud. Potem możesz jeszcze przetrzeć zmywaczem. Niektórzy używają benzyny ekstrakcyjnej.

Norbert
Odpowiedz
przed benzyną ktoś ostrzegał, nie wiem dlaczego, ale ostrzegał
tym bardziej nie wiem, dlaczego ostrzegał, bo benzynę się przechowuje w polietylenowych kanistrach...
ale są różne rodzaje ślizgów, do tego polietylenu cóś dodają, może ta benzyna to cóś jakośtam?
Odpowiedz
Ok ,dzięki. Fajna też informacja że Gątarski będzie na PCS-ie. Fajny facet i bardzo dobry fachowiec.
Odpowiedz
Panowie, podniesienie krawędzi prawidłem.
Na całej długości podnoszę o 0,5 st, na dziobach i tyłach 1 st i pytanie od którego miejsca zaczynać podcięcie o ten 1 st?
5, 10 cm od dziobu i końca czy więcej, czy może lepiej stępić zamiast podcięcia?
Odpowiedz
eeeeeee

a czemu podnosisz inaczej na dziobach i tyłach?

jest jakis konkretny powód ?
Odpowiedz
Tak wygooglowałem od narciarzy.
Ponoć krawędź nie łapie wtedy tak gwałtownie, kiedyś się tępiło dzioby, teraz niby lepiej zmienić kąt delikatnie.
Nie wiem jak mi to Gątarski podciął przy serwisie mojej nowej dechy, nie zapytałem.
Kupiłem trochę sprzętu serwisowego, m.in. regulowane prawidło i się zastanawiam jak się zabrać za serwis.
Mam jeszcze starą deskę i sporo nart w domu na których mógłbym poduczyć się serwisu.
Dlatego pytam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości